Pagina 1 van 1

PC uitstoffen

Geplaatst: 24 feb 2011, 18:39
door defenderII
Naar jaarlijkse gewoonte kuis ik mijn pc eens intern en extern uit. Maar ik zou graag het stof van de fan's en de koelers verwijderen. Wat is de beste manier; spuitbus of compressor? En vooral welke raden jullie aan. Mijn oude compressor heeft de geest gegeven.

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 24 feb 2011, 18:53
door Kitt
In die spuitbussen zit normaal geen vocht ..( maar is prijzig )
Met een gewone compressor kan ook maar eerst wat spuiten dat het vocht eruit is en spuit niet te dicht houden ..
En ook opletten als je ventilators uitblaast .. eventueel loskoppelen ( anders wekken ze stroom op ) .

Ik blaas al jaren pc's uit met perslucht ( is ook meestal voorhanden in fabrieken) , onvoorstelbaar wat daar soms allemaal uit komt ..

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 24 feb 2011, 19:40
door honda4life
Ik betwijfel of de ventilators stroom opwekken.
Veel te "complex" zo'n borstelloze motoren.
klassieke motoren, is uiteraard een ander verhaal

ps: oppassen dat ge de bladen niet raakt :oops: maar secondelijm doet wonderen in dat geval :angel:

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 24 feb 2011, 19:41
door Kitt
veel misschien niet .. maar beter voorkomen dan genezen :)

Zou eigenlijk de test eens moeten doen en meten op een fan als ik hem doe draaien met lucht :)

Moet eerlijk bekennen dat ik dat ook niet altijd doe hoor ( afkoppelen ) .. nog geen potten gebroken :p

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 00:17
door Regulus
een zachte verfborstel en een stofzuiger .. werkt altijd ... :wink:

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 01:02
door q-tec
compressor :-D

Ben er zelf al redelijk bruut met geweest op de 4pc hier thuis en ze werken nog allemaal!
Enige dat ik doe is de fans tegenhouden met de hand.
En wat er soms uitkomt amai zenne!!

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 01:53
door mailracer
Zelf gebruiken we op het werk een gewijzigde verfstripper. Het verwarmingselement is verwijderd, en een darmpje kanaliseert de lucht.

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 07:23
door MadCompie
mailracer schreef:Zelf gebruiken we op het werk een gewijzigde verfstripper. Het verwarmingselement is verwijderd, en een darmpje kanaliseert de lucht.
Cool!

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 09:31
door Tommy78
misschien iets te gewelddadig maar ik doe het met een gewone stofzuiger, buis even op de fans zetten en draaien maar!

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 09:38
door honda4life
Ik kan je wel zeggen dat een verfstripper te veel ionen uitblaast om gezond te zijn voor elektronica.
(spreek dan wel over het verwijderen van componenten).
Waarschijnlijk is dit geen probleem omdat je het onder spanning staande hete element verwijderd, wat de oorzaak juist is weet ik niet dus het zou ook wel eens de motor kunnen zijn :wink:

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 17:41
door Tomby
Tommy78 schreef:misschien iets te gewelddadig maar ik doe het met een gewone stofzuiger, buis even op de fans zetten en draaien maar!
Met een stofzuiger ga je bijna niets bereiken. Het enige dat je eruit krijgt zal het stof zijn dat rond de fans hangt. Zelfs stof dat op de bodem van je kast ligt zal er gewoon blijven liggen volgens mij.
Zelf gebruik ik gewoon een bus perslucht. Vrij prijzig, maar toch nog goedkoper dan een compressor te moeten gaan kopen. Heb toch al enkele PCs en laptops uitgeblazen met mijn eerste bus. Werkt vooral heel goed voor heatsinks zoals in laptops. Heb daar al een laptop mee weer levend gekregen die steeds uitviel. Bleek door verstopte heatsink te zijn.

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 25 feb 2011, 20:16
door TiTanium
Ik gebruik een matrasluchtpomp :D En ik moet zeggen dat werkt wreed goed :)

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 26 feb 2011, 20:06
door Ofloo
q-tec schreef:compressor :-D

Ben er zelf al redelijk bruut met geweest op de 4pc hier thuis en ze werken nog allemaal!
Enige dat ik doe is de fans tegenhouden met de hand.
En wat er soms uitkomt amai zenne!!
eerlijk compressor vind ik zo'n goed idee niet, .. omdat perslucht soms veel vocht bevat.

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 26 feb 2011, 20:29
door fredo66
Bij droog en winderig weer - 't zal nu niet zijn - kan je de pc ook gewoon buiten zetten op een tafel en eventueel met de wind mee blazen en een verfborsteltje, beide wanden van de pc moeten er natuurlijk af zijn :-)

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 26 feb 2011, 20:35
door Kitt
[eerlijk compressor vind ik zo'n goed idee niet, .. omdat perslucht soms veel vocht bevat.
Ja daarom eerst eventjes van de pc weg spuiten .. dan is het meeste toch eruit .
Ok 100% zonder vocht is het nooit , maar als je op redelijk afstand spuit valt dit best allemaal wel mee ..
Ken (metaal)fabrieken die hun pc's jaarlijks uitblazen op die manier .. pc's die bij machines en zo staan .. wat daar allemaal uitkomt amai .
Heb ook nog een speciaal industrieel stofzuigertje met een rubberen zuigmond ( eigenlijk voor toner uit laserprinters/copy machines op te zuigen ) , daarmee gaat dit ook redelijk goed en kan je vrij dicht gaan op moederbord enzo zonder schade aan te richten ..

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 27 feb 2011, 00:02
door honda4life
Niet overdrijven lijkt me de boodschap.

Het is niet dat je echt water gaat uitblazen hé...
Wat er naar binnen gaat van vocht moet er ook uit, vergeet niet dat een groot deel achter blijft in het vat (aftapkraantje), dus in princype je lucht droger is.
Oké ik weet ook wel dat van héél dichtbij er druppeltjes in zitten.

Niet vergeten dat droge lucht statische elektriciteit veroorzaakt, vochtige lucht is dan weer een pak beter :wink:

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 27 feb 2011, 12:18
door solid-killer
Ikzelf gebruik al jaren een compressor, aangezien je al vanaf de 8e keer dat je een pc uitblaast je investering er uit haalt.
Want die bussen zijn relatief duur 10 euro voor een busje perslucht.
Mijn compressor toen kostte maar een 70 euro dus de beslissing was snel genomen.

Ik koppel mijn fans eigenlijk niet los, maar blokkeer ze altijd met een schroevendraaier.
Dit doe ik om de lagers te beschermen, meestal als je met een beetje perslucht er op draaien die dingen al snel 8000 rpm.
Dat is heel slecht voor die lagertjes die maar voorzien zijn om 1000 of max 3000 rpm.

Wat vocht betreft in de perslucht kan ik zeker iedereen volgen, maar eenmaal dat vocht uit de nozzle komt is dat zo fijn verstuift dat het echt geen schade zal aanrichten.
Het gevaarlijker om een PC die een nachtje in je garage gestaan heeft binnen te halen en zonder te laten acclimatiseren aan te zetten, dan een PC die je even met perslucht gekuist hebt binnen te halen en onmiddellijk terug aan te zetten.

Re: PC uitstoffen

Geplaatst: 27 feb 2011, 14:14
door Tomby
solid-killer schreef:Ikzelf gebruik al jaren een compressor, aangezien je al vanaf de 8e keer dat je een pc uitblaast je investering er uit haalt.
Want die bussen zijn relatief duur 10 euro voor een busje perslucht.
Mijn compressor toen kostte maar een 70 euro dus de beslissing was snel genomen.
Als ge een hele bus nodig hebt voor 1 PC uit te blazen, doe je toch iets verkeerd imho :). Ik heb nu al 3 laptops, een PS3 en mijn vaste PC uitgeblazen met 1 enkele bus en ze is zeker nog niet leeg. Met zo een bus moet ge in eerste instantie goed richten (want ge blaast eigenlijk enkel op plaatsen waar het stof absoluut weg moet, zoals in fans en heatsinks) en dan gewoon korte bursts geven. Heeft weinig zin van bvb 20 seconden aan één stuk te duwen, want dan gaat je bus inderdaad wel rap leeg zijn.
solid-killer schreef: Ik koppel mijn fans eigenlijk niet los, maar blokkeer ze altijd met een schroevendraaier.
Dit doe ik om de lagers te beschermen, meestal als je met een beetje perslucht er op draaien die dingen al snel 8000 rpm.
Dat is heel slecht voor die lagertjes die maar voorzien zijn om 1000 of max 3000 rpm.
Goede tip en goede opmerking.