Pagina 1 van 1

Ziggo: uitfaseren analoge tv hangt af van 'tweede toestel'

Geplaatst: 01 dec 2010, 21:25
door ubremoved_539
Ziggo (Nederland) wil analoge televisie uitfaseren als uit onderzoek blijkt dat 70 procent van zijn abonnees ook op het tweede tv-toestel in huis digitaal kijkt. Een andere factor waar de kabelaar naar kijkt is de resterende capaciteit voor zenderuitbreidingen.

De relatief kleine kabelaars Rekam en Caiway staakten op 10 oktober 2010 de doorgifte van analoge televisiezenders, nadat was gebleken dat het overgrote deel van de klantenkring was overgestapt op digitale tv. De twee grootste kabelaars in Nederland, UPC en Ziggo, durfden echter nog niet aan te geven wanneer analoge televisiesignalen op hun kabelnetwerken worden uitgefaseerd.

Bron: http://tweakers.net/nieuws/71095/ziggo- ... estel.html

Re: Ziggo: uitfaseren analoge tv hangt af van 'tweede toestel'

Geplaatst: 12 dec 2010, 21:42
door TiTanium
Volledig analoog doen verdwijnen zou misschien niet zo goed zijn. Als oudere mensen ineens nog een apparaat erbij krijgen dat ze moeten leren dan gaat het plezier van tv kijken voor deze mensen ook minder zijn. En als de digitaal ding kapot is dan kan je toch nog analoog voort.

Re: Ziggo: uitfaseren analoge tv hangt af van 'tweede toestel'

Geplaatst: 12 dec 2010, 22:49
door philippe_d
Bij Ziggo in Nederland kan je een CAM module kopen, waarmee je digitale TV kan ontvangen met een gepast TV toestel (DVB-C) zonder aparte decoder.
Zolang Telenet dit niet toelaat, ben ik ook volledig tegen het afschaffen van analoge TV.
Ik heb die interactieve toestanden, rode knop, enz ... niet nodig, kost alleen geld. Maar het zal nog wel een tijdje duren denk voor we Telenet zover krijgen :cry:

Philippe.