Wees alert voor Euphony. Hun manier van zakendoen strookt niet altijd met wat men van een telecombedrijf zou verwachten.
Na meer dan 2 jaar discussie heeft de Telecom-ombudsman Euphony gevraagd de facturen te crediteren, daar volgens hem de fout bij Euphony lag.
Ze houden echter voet bij stuk en beginnen nu te dreigen met een gerechtelijke deurwaarder. Conclusie: ik betaal de facturen, maar ik vind dat eenieder mag weten dat Euphony als telecomoperator nog weinig vertrouwen geniet. Beraadt u om, indien u denkt over te schakelen naar Euphony, het niet te doen en indien u Euphony bent,om dan zo snel mogelijk te veranderen.
Wie interesse heeft in het dossier van de ombudsman kan dit gerust aanvragen
Euphony
-
- Erelid
- Berichten: 7819
- Lid geworden op: 10 mei 2007, 16:33
- Uitgedeelde bedankjes: 404 keer
- Bedankt: 386 keer
Ik ben eigenlijk geïnteresseerd naar jouw hele verhaal. Zie je dat zitten om dat hier te vertellen op het forum?