Pagina 1 van 1

Nederlandse glasvezel leverancier verhoogt snelheden tot...

Geplaatst: 11 feb 2010, 15:30
door Lord Utopia
Het Nederlandse bedrijf Reggefiber zal nog dit jaar zijn glasvezelnetwerk opwaarderen naar 1 Gbps (gigabit per seconde). Dat meldt Tweakers.net. Internetaanbieder XMS, dat opereert op het netwerk van Reggefiber, verhoogt de snelheden naar 200 Mbps.

Volgens Reggefiber is in de laatste zes maanden de kostprijs van gigabit-apparatuur sterk gedaald; zo sterk zelfs dat de prijs voor de gewone consument betaalbaar geworden is. De eerste stad waarin een hogere snelheid zal kunnen geleverd worden is Zeewolde, later volgen meer steden. XMS, een internetprovider die actief is op het netwerk van Reggefiber, zal een synchroon 200 Mbps-abonnement (download&upload) aanbieden. De kostprijs van het abonnement? 136 euro per maand.

Userbase Frontpage

Re: Nederlandse glasvezel leverancier verhoogt snelheden tot...

Geplaatst: 11 feb 2010, 15:34
door TomG
Met dergelijke producten (200 Mbs symmetrisch) vraag ik mij het bestaansnut van (sommige) datacenters af. Hoe slijten die nog hun airco gekoelde serverrooms met redundante stroomvoorziening?
Als je aan een fractie van de prijs het gewoon thuis kan hosten met weliswaar minder serverroom uitrusting.

Hier wordt vaak geinsinueerd dat dit de reden is waarom dergelijke abonnemente niet bij ons bestaan: om collocaties nog steeds te laten renderen. Hoe pakken ze het daar bij de noorderburen dan aan?

Re: Nederlandse glasvezel leverancier verhoogt snelheden tot...

Geplaatst: 11 feb 2010, 15:45
door Tomby
M.i. zijn er nog genoeg andere factoren die hosting differentiëren van gewoon zelf je servers te draaien : redundante stroomvoorziening, gespecialiseerde brandbeveiliging, fysieke beveiliging, offsite high-speed backup, enz... Ok, allemaal thuis ook wel mogelijk, maar niet zonder een significante extra kost. En dan spreken we nog niet over de beheerskosten.