Pagina 1 van 1

Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 21 jan 2009, 18:44
door Muziekbos
Telenet telt 180.000 digitale kijkers

Prime, de digitale betaalzender van Telenet, heeft in december van vorig jaar de kaap van 180.000 klanten gerond. Dat maakte het Mechelse bedrijf woensdag bekend.
(belga) - Telenet-vice president 'televisie' Anouk Mertens spreekt van een "historisch cijfer". "Prime is vorig jaar door het fameuze plafond van Filmnet gestoten en zet nu een recordcijfer klanten neer. De zender is vandaag sterker dan ooit. Ongetwijfeld zijn het sterke aanbod aan films en series en het buitenlandse sportaanbod daar de belangrijkste drivers voor. We willen ook in 2009 blijven groeien."

Het lanceerde daartoe twee nieuwe filmlokalen: Prime Star en Prime Family. Het aantal films op aanvraag dat voor klanten gratis te bekijken is, wordt verdubbeld tot 300. Telenet maakte ook bekend een video on demand-overeenkomst te hebben gesloten met Disney. Op 22 februari zal Prime exclusief voor Vlaanderen integraal en live de Oscar-uitreiking uitzenden.

Telenet blikte woensdag ook terug op 2008. Het telde vorig jaar meer dan 100 vernieuwingen op het vlak van interactieve digitale televisie (IDTV), waaronder de intensieve samenwerking met de Vlaamse zenders via de rode knop, de lancering van Studio100TV en nieuwe spel- en andere interactieve toepassingen op het digitale platform. Ook werd de zaptijd verkort en de stabiliteit aanzienlijk verbeterd. "De tevredenheid van IDTV-klanten is gestegen van 80% begin 2008 naar 90% eind vorig jaar", zegt vice-president 'onlinemedia' Stefan Devroey.

Verder communiceerde Telenet dat het een technologie heeft ontwikkeld om de settop boxen voorzien van een harde schijf tot 20% minder energie te laten verbruiken. Het bedrijf wil zijn CO-footprint verkleinen en besliste vorig jaar daarom ook om nog uitsluitend groene energie te gebruiken.

17:36 - 21/01/2009 Copyright © De Tijd

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 21 jan 2009, 23:33
door Avenger 2.0
Muziekbos schreef:Ook werd de zaptijd verkort en de stabiliteit aanzienlijk verbeterd. "De tevredenheid van IDTV-klanten is gestegen van 80% begin 2008 naar 90% eind vorig jaar", zegt vice-president 'onlinemedia' Stefan Devroey.

Verder communiceerde Telenet dat het een technologie heeft ontwikkeld om de settop boxen voorzien van een harde schijf tot 20% minder energie te laten verbruiken. Het bedrijf wil zijn CO-footprint verkleinen en besliste vorig jaar daarom ook om nog uitsluitend groene energie te gebruiken.
Wat een bullshit. Nu wordt het uitschakelen van een 24/7 draaiende harde schijf, wat duidelijk een ontwerpfout was, ook al een 'door telenet ontwikkelde technologie' genoemd. Elke hard disk recorder op de planeet (met uitzondering van telenet) kon dat al jaren. En als dit enkel 20% energievermindering teweeg brengt wilt dit zeggen dat er nog serieus wat energieverkwisters in die box aanstaan. Ook het zappen gaat trouwens frustrerend traag.

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 22 jan 2009, 09:03
door Goztow
Hoeveel van die klanten zouden eigenlijk in de val van "één gratis maand prime en als je niet opzegt vóór de maand voorbij is, hang je een jaar vast" getrapt zijn?

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 22 jan 2009, 10:53
door metal
Ze willen daarin blijven groeien?

Amai, dat ze alles dan maar is eerst wat goedkoper maken.

19.95 euro voor prime film. Schandalig duur als ge het mij vraagt.

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 22 jan 2009, 11:36
door stephan
metal schreef:Ze willen daarin blijven groeien?

Amai, dat ze alles dan maar is eerst wat goedkoper maken.

19.95 euro voor prime film. Schandalig duur als ge het mij vraagt.
Hoeveel kanalen krijg je daarvoor?

Hier betaal ik bijvoorbeeld 53€/maand voor het volle pakket van Premiere, de Duitse variant van Prime, wat inhoud film - sport- series - voetbal - HD - docu - family - etc...
Als ik mij niet vergis is het filmpakket ook 19,95€ (4 Kanalen nieuwe film, 3 Kanalen minder nieuwe film en classics, 2 Kanalen series en 1 Kanaal kids)
Veel geld, maar in Duitsland onmisbaar als je niet naar gesynchroniseerde stemmen wil luisteren...

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 22 jan 2009, 11:38
door Muziekbos
Dat is een maandelijkse inkomstenstroom van 3.591.000 (144.860.580,9 BEF) of jaarlijks 43.092.000 (1.738.326.970,8 BEF)minimum want daarbij komen nog de mensen die ook combi packs hebben.
We weten wel niet welke mega bedragen ze moeten afdragen bij de aankoop van de films en de sport rechten.

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 22 jan 2009, 11:40
door Muziekbos
stephan schreef: Veel geld, maar in Duitsland onmisbaar als je niet naar gesynchroniseerde stemmen wil luisteren...
Begrijpelijk, vind al die overdubbing echt storend om naar te kijken en luisteren

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 22 jan 2009, 11:40
door THDBASED
Ik denk niet dat je er mag van uit gaan dat AL die 180.000 klanten daadwerkelijk betalen voor Prime. Het zou me trouwens niet verwonderen dat ze de mensen die op dat moment hun gratis maand hadden erbij geteld hebben.

Re: Prime telt 180.000 digitale kijkers

Geplaatst: 05 feb 2009, 13:26
door Kenneth
Tiens, kreeg zelf net de indruk dat het achteruit ging met Prime.

Heb indertijd filmnet genomen omdat die gasten als enigste op dat moment de f1 uitzonden. Maar laatste zes maanden betrap ik mezelf erop dat ik eigenlijk nooit meer kijk naar Prime behalve naar NBA en NFL.

Ik ga binnenkort een HD digicorder halen (nav aankoop nieuwe televisie) en ben aan het twijfelen of ik niet één en ander zou opzeggen.