Pagina 1 van 1

Tieners spelen met geld

Geplaatst: 15 dec 2003, 18:10
door sparkiii
<img src="http://www.userbase.be/forum/images/por ... puting.jpg" align="left">Een drietal Duitse tieners begonnen een zestal weken terug in het wildeweg dingen online te kopen... Resultaat? Op amper twee uur tijd slaagden ze er in om 130 000 000 EURO te vergooien door gebruik te maken van gestolen credit-card gegevens... Vrijdag werden ze opgepakt. Toen de politie vroeg waarom ze dit hadden gedaan kregen ze te horen: "Uit verveling..."
Aangepast: (koers/tijd): 80,000,000.00 GBP = 113,442,994.8951 EUR
Tja, The Register zet het in pondjes ;-) Of het nu 113 of 130 miljoen is, het blijft enorm, niet?


Wat denken jullie hier van?

The Register

Geplaatst: 15 dec 2003, 18:18
door Arrigi
Das gewoon het geld door de (vergrote) deuren buiten smijten. Als je niks te doen hebt, speel een spelletje ofzo. Maar je gaat dan toch niet even alle online-winkels leegkopen. Online kopen is veilig, zolang als de koper maar rationeel is.

Geplaatst: 15 dec 2003, 18:41
door Blue-Sky
Ik denk dat er wel een serieuze rekenfout gemaakt is bij de omrekening van de wisselkoers :???:
Heb even een check gedaan welke ik hieronder plak...
Ik dacht dat een voorbeeld met 130. EUR al volstaat hé.

Live mid-market rates as of 2003.12.15 17:35:40 GMT.
130.00 EUR
Euro = 159.817 USD
United States Dollars

(Dit is niet de fout van sparkiii wel van the register, ik dacht dat er toch iets mis was met de omrekening)

Het is wel geruime tijd geleden dat ik nog iets bestelde online, veilig ja indien men weet wat men doet en niet lichtzinnig met zijn kaart omspringt.

Geplaatst: 15 dec 2003, 18:46
door Sensei Zeon
het is veilig zolang je maar verstandig met je gegevens omspringt.

ook hangt het ervan af wat voor veiligheidsdingen je bank neemt

ik kan bv en virueel kaartnummer genereren met verval datum en krediet dat ik zelf kies, dus ze kunnen er niet teveel afhalen (Citibank), bj de volgende bestelling maak je een nieuw nummer

Geplaatst: 15 dec 2003, 19:01
door CueBoy
Hier hetzelfde bericht, maar dan origineel in het Nederlands... vanop Fok.nl waar ze het over 130 miljoen Euro hebben.

Enneh, het waren wel specifieke on-line winkels hoor :wink:
In gewone winkels verkopen ze niet zo gauw kleine vliegtuigen, patenten, kunstwerken en zelfs restaurants.


Edit : /me sloopt onnodige opmerking

Geplaatst: 15 dec 2003, 19:03
door gamefreak977
eerlijk gezegt ik denk dat velen als ze de kans zagen om eens flink te gaan shoppen deze kans niet zouden afslaan maar kom dit is gewoon weg overdreven.
Domme tieners ook als ze elke maand wat gled hadden uitgegeven die credit card zou het goed kunnen dat ze nooit werdern opgepakt.

Geplaatst: 15 dec 2003, 19:16
door Sub Zero
En waar laat je de boodschappen dan afleveren? Juist, voor de deur van de mammie en pappie :) Als je doet zoals Gamefreak zegt, kleine aankopen en ze laten aankomen op een fictief adres en je dan nog eens indekt door je IP te verbergen en alleshande trukken, dan maak je het hen al moeilijker. Het kleinste kind kan met zo een generator werken, dat is nu het probleem niet. Maar er voor zorgen dat ze je niet pakken, dat is een ander paar mouwen.

Nuja, alles komt uit. Al moeten de kabouters het uitbrengen.

Cheers

Geplaatst: 15 dec 2003, 19:28
door gamefreak977
dat is natuurlijk waar maar het is met alles zo op kleinere schaal zullen ze u minder rap snappen.
Als je gaat kopieeren voor 1 goede vriend zlde niet zo snel gesnapt worden dan dat je daar mee gaat staan op rommelmarkten bevoorbeeld.
Mijn menig over online shoppen: weet waar en wat je koopt en zorg dat je altijd de kleine lettertjes gelezen hebt en blijf altijd alert en dan is online shoppen toch al redelijk safe.