Pagina 1 van 1
					
				Trage lijn
				Geplaatst: 11 dec 2003, 18:54
				door Speedy
				
 reeds vanaf het begin heb ik klachten van een te trage ADSL-verbinding nochtans betaal ik voor 3.3 Mbit. Tijdens indiensstelling weigerde mijn PC online te blijven, op aandringen Belgacom kreeg ik een downgrade naar 1 Mb. Faktuur kreeg geen downgrade, naar verbetering werd of wordt niet gezocht. Zal wel oude kabel zijn, kreeg ik te horen van de super arrogante technieker, Zijn voorganger en de helpdesk waren daarentegen zeer behulpzaam, maar volgens die "specialist" niet bevoegd om meetresultaten te interpreteren. Ik kan werken maar upload is max 79 kbyte, gemeten met verschillende speedtests. Ook speedtest.nl zoals jullie in dit forum aanraden.
Ik lees dat er ook tevreden klanten zijn, laat mij toe tot dit clubje 
 
Modbreak:
Sub Zero
Post verplaatst. Is een snelheids- of synchroprobleem.
 
			
					
				
				Geplaatst: 11 dec 2003, 19:19
				door Sub Zero
				Ja zal ons toch wel wat meer info moeten geven vrees ik. Zoals daar zijn provider, modem, driverversie van de modem, CPU, RAM, OS, synchronisatiesnelheid, ...
Je moet eens met je muis boven het icoontje in de systeembalk (naast het klokje) gaan staan. Deze zou normaal de synchronisatiesnelheid moeten weergeven. Iets in de zin van 3.360.000 bps of als je op 1.1Mbit staat 1.100.000 bps. Als het iets anders is, post dan het getal. Als je deze waarden niet haalt, dan is er ergens een probleem met de bekabeling. 
Als BGC je lijn uitmeet en ze zeggen dat ze in orde is, dan moet je het binnenshuis gaan zoeken. Kijk dus je binnebekabeling na en voor de zekerheid verhuis je PC even naar het stopcontact waar BGC binnen komt en sluit daar je modem aan. Zitten alle splitters op hun plaats? Is er nergens een defecte splitter?
Heb je ergens een firewall op staan? Zo ja, zet deze dan af. Als je windows XP hebt, ook de firewall van windows XP. Deze kan je vinden bij de eigenschappen van je ADSL-verbinding.
Kijk ook eens met Dr TCP (
www.dslreports.com) wat je MTU-waarde is. Deze zou rond de 1492 moeten liggen.
Cheers
 
			
					
				ADSL speed
				Geplaatst: 11 dec 2003, 19:48
				door speedy
				PC en binnenbekabeling werden reeds nagezien en nagemeten door BGC. De toen ook aanwezige firewall gaf geen problemen. Buitenkabel zou het probleem kunnen zijn. Is de gevoeligheid van de providerapparatuur verbeterd? Zo ja, kan dit mijn snelheidsprobleem verhelpen (terug naar 3.3 Mb laten plaatsen)?
regards
			 
			
					
				
				Geplaatst: 11 dec 2003, 21:34
				door gast
				aan speedy
waar staat er te lezen dat jij betaalt voor 3.3 Mbit ??
 
 
  
 
			
					
				
				Geplaatst: 11 dec 2003, 22:09
				door The Oddity
				Laat ons niet vitten.. het is idd geen gegarandeerde snelheid, doch moet het iets of wat deftig zijn eh... vermoedelijk ben jij een vroegere tl-wholesale klant die gemigreerd is naar brobaII. 
Kan je eens de effectieve results van een speedtest hier posten? 
En kan je eens controleren of er in de background nog netwerk traffic is... upload? (kazaa, emule,..)
			 
			
					
				
				Geplaatst: 14 dec 2003, 18:40
				door speedy
				Download
Download van een bestand (128KB ~ 1MB afhankelijk van uw verbinding) vanaf een server in Nederland Klaar  89.4 KByte/sec 
 Upload
Upload van gegenereerde gegevens naar een server in Nederland om de upload snelheid te bepalen Klaar  17.3 KByte/sec 
 Connection
Veelvuldig maken van een connectie naar een server in Nederland. Bezig....  ... Conn/min 
 Ping test Nederland
Uitvoeren van een aantal grote pings vanuit Nederland naar uw computer (N.B. Uw evt. firewall moet deze pings dus wel accepteren! De test is ook niet mogelijk als u via een proxy server de site gebruikt)   ... ms 
Your current download speed:
787kbit/s
or
98kbyte/s   Your current upload speed:
148kbit/s
or
19kbyte/s  
Adsl > 3.8Mbit: 5827kbit/s*** 
4Mbit/s 
Telenet: 3675kbit/s* 
3.3Mbit/s 
Adsl 3.3Mbit: 2362kbit/s** 
1Mbit/s 
You: 787kbit/s 
groetjes
speedy
			 
			
					
				
				Geplaatst: 15 dec 2003, 20:39
				door The Oddity
				Heb je al effectief je binneninstallatie gecontroleerd?
En heb je de mtu al gecontroleerd??
Controleer die eens. Normaal wijzigt er niks bij de 'gevoeligheid' van de provider.. maar kan het wel zijn dat uw installatie verslijt of oxidatie ofzo optreedt.. maw: nazien!
Pc aansluiten in het begin van de lijn...