Pagina 1 van 1

VNC werkt niet over thuisnetwerk

Geplaatst: 04 mei 2008, 00:58
door Xplod
Hé ... ik heb een probleempje.

Even de situatie schetsen;

Ik gebruik hier een Aethra VDSL modem/router van Belgacom ... en dit uiteraard omdat die compatibel is voor mijn BelgacomTV.

Nu vraag me niet wat ik uitgespookt heb ... ik kon met VNC de HTPC hier ooit prima overnemen.
Nu om één of andere reden niet meer.
Mijn gewone PC is aangesloten met een utp op de router.
De HTPC gaat over de WiFi,... ik maak gebruik van een pci-kaartje
De WiFi is beveiligd.

Een vriend van me is onlangs geweest om mijn thuisnetwerk te configureren.
Hij heeft aan mijn PC en HTPC een vast IP adres toegewezen.
Hij heeft ook de Remote Desktop in orde gekregen. Ik kan dus probleemloos met de gewone PC de HTPC via die weg overnemen.
Ik heb dus wel degelijk netwerk,.. vele dingen staan allemaal shared ... werkt prima.

... maar VNC vertikt het :x

Waarom heb ik VNC nodig als Remote Desktop werkt ... ???? ... ik moet via VNC mijn HTPC kunnen overnemen om met de instellingen van Powersrip op de HTPC te kunnen experimenteren om mijn TV aan de praat te krijgen, het beeld goed te krijgen.
De ... hoe dit te doen procedure .... vermeld duidelijk dat dit absoluut niet lukt met Remote Desktop ... snappie :wink:

Dus ik moet VNC hier weer aan de praat krijgen .... iemand een idee hoe :?:

Re: VNC werkt niet over thuisnetwerk

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:06
door Diod
Xplod schreef:... maar VNC vertikt het :x
Wat meer info graag :p

Welke fout(en) geeft hij?

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:11
door Xplod
Gewoon ... Connection errors.

"unable to connect to host: Connection timed out (10060)"

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:15
door Diod
Domme vragen mss, marja:

Je bent zeker dat de VNC server draait en dat je de juiste IP/hostname gebruikt?

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:17
door Xplod
VNC server draait op de HTPC
VNC viewer op mijn gewone PC

Beiden komen toch in de system tray :roll:

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:19
door Diod
Firewall staat compleet af?

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:24
door Xplod
Met of zonder ...
die van windows XP of ZoneAlarm .. die er trouwens op beiden afligt ...

nope.

De IP-adressen zijn gekend.
Bij de server zie ik die toch als je met de muis op het icoontje van VNC gaat staan.

Ik denk dat ik iets verprutst heb in Mijn Aethra modem/router :roll:

Geplaatst: 04 mei 2008, 01:40
door Diod
Weet je nog wat er allemaal verandert is geweest?

Geplaatst: 04 mei 2008, 07:50
door a3ke
Denkelijk heeft ie de poorten op de router toegesmeten je kameraad ...

Geplaatst: 04 mei 2008, 21:50
door Rogue
Inderdaad, even kijken of poort 5900(en eventueel nog andere) nog geforward staat naar de juiste IP's.

Geplaatst: 04 mei 2008, 21:55
door cavecat
da's toch alleen als je van op internet die PC wil overnemen ?

op LAN niveau moet er normaal niks geforward worden

Geplaatst: 05 mei 2008, 00:24
door Xplod
Probleem dus met portforwarding .... :roll: ... morgen met een frisse kop eens uitzoeken :wink:

Geplaatst: 05 mei 2008, 01:40
door Zelete
Of iemand dat de default poort in het programma zelf veranderde...

Geplaatst: 05 mei 2008, 10:21
door Rogue
cavecat schreef:da's toch alleen als je van op internet die PC wil overnemen ?

op LAN niveau moet er normaal niks geforward worden
Hangt van router tot router af :)

Ik neem hier wel aan dat de topicstarter firewall op zowel de HTPC als de desktop heeft uitgeschakeld, & dat hij op het juiste IP & port verbindt...

Geplaatst: 05 mei 2008, 10:43
door D3bian
Niet vergeten, je moet wel dezelfde versies gebruiken qua viewer en server hé (corporate, ...)

Geplaatst: 05 mei 2008, 22:50
door Xplod
Ik heb hier ondertussen wat zitten experimenteren .... ik ben er nog niet uit :roll:

met behulp van de site www.portforward.com heb ik de poorten voor gebruik met VNC geforward in mijn aethra.
Vanaf dan leek VNC te werken ... maar soms als ik de verbinding met mijn HTPC verbreek,... kan ik nadien niet altijd meer connecten.
Ik krijg dan steeds te melding dat de verbinding onverwacht werd afgesloten en wordt me de vraag gesteld om te proberen opnieuw te connecten wat dikwijls niet meer lukt.
Na restart van beide PC's ... ook soms van de aethra,.. gaat het dan weer wel.
Ik vraag me dus af wat er hier bij momenten mis gaat :roll:
Soms duid mijn aethra aan dat en wireless is alhoewel het netwerk niet gedecteerd wordt door mijn HTPC.
Andere netwerken werken dan weer wel,... dan bedoel ik meerbepaald onbeveiligde netwerken in mijn buurt. In dit geval lijkt een complete OFF van de aethra,.. de stekker er uit en dus niet alleen OFF zetten, ervoor te zorgen dat ik weer connectie heb op mijn eigen beveiligde netwerk.

Het werkt hier dus maar niet zoals het hoort en ik vraag me dus af wat er fout loopt bij momenten :roll:

Geplaatst: 06 mei 2008, 00:09
door Rogue
Gaat de HTPC in slaapstand ofzo? Want dan kan het idd even duren voor deze het wifi-signaal terug heeft gevonden... kan je in ieder geval testen door eens een avondje een kabel te leggen.

Geplaatst: 06 mei 2008, 00:21
door crapiecorn
Ik snap niet waarom iederen het hier over portfowarding heeft. Waarom zou je moeten forwarden na de buitenwereld als het om een verbinding gaat tussen 2 non routable ip adressen.

Geplaatst: 06 mei 2008, 00:23
door Rogue
Zoals ik al zei, bij sommige routers (& firewalls) moet je ook intern verkeer open zetten. Hangt er vanaf hoe de switch geïntegreerd is. (ik heb echter geen verstand van VDSL routers)

Geplaatst: 06 mei 2008, 00:55
door crapiecorn
Kan je een voorbeeld geven van een huis tuin en keuken merk die dit doet ? Want volgens mij is de ts gewoon poorten naar de buitenwereld aan het mappen. Wat een extra veiligsrisico inhoudt.

Geplaatst: 06 mei 2008, 08:09
door ubremoved_539
crapiecorn schreef:Kan je een voorbeeld geven van een huis tuin en keuken merk die dit doet ? Want volgens mij is de ts gewoon poorten naar de buitenwereld aan het mappen. Wat een extra veiligsrisico inhoudt.
Ik ken ook niet meteen routertjes die filtering doen op de LAN poorten (zelfs duurdere routers doen dat niet, da's puur een firewall met meerdere zones dan waarover je spreekt).

Er is hier zelfs helemaal geen routing... het zijn gewoon twee devices die op hetzelfde subnet zitten (tenzij je vriend er eentje in de DMZ heeft gestoken ?) en communiceren via de switch van de router (maw. de router heeft er niets mee te maken).

Geef anders eens de twee IP-adressen van die toestellen.

Geplaatst: 06 mei 2008, 13:59
door Rogue
Ik moet toegeven dat ik gewend ben met (idd dure) firewall-appliances te werken en dergelijke, maar de softwarematige firewall SmoothWall bijvoorbeeld doet dit ook. Nu, testen is makkelijk genoeg: even ftp servertje of iets dergelijks open zetten, proberen te verbinden zonder & met de portforward. Moest het dan zonder portforwarding werken & je geraakt verbonden kan je aannemen dat het idd niet nodig is. Maar de ts heeft al aangegeven dat het nu "beter" werkt. Wat ik me dan stiekem afvraag: verbindt de ts via het interne(LAN) IP of doet hij dit op zijn publieke(WAN) IP?