Pagina 1 van 1

Boete van 17.000 dollar voor vandaal op Paaseiland

Geplaatst: 06 apr 2008, 02:23
door Blue-Sky
<img src="http://upload.userbase.be/upload/paaseilandchili.jpg" align="right" width="248" height="140">SANTIAGO - De Finse toerist die op 25 maart een beeld op het Paaseiland opzettelijk heeft beschadigd, is door een Chileense rechtbank veroordeeld tot een boete van 17.000 dollar (10.800 euro) en een verblijfsverbod van drie jaar op het eiland, aldus de Chileense pers.

De 26-jarige toerist Marko Kulju, die werd aangegeven door een bewoonster van het Paaseiland, bekende dat hij een oor van een moai-beeld had afgehakt en de stukken mee naar huis wilde nemen. Volgens de krant La Tercera moet de jongeman ook publiekelijk zijn excuses maken.

De moai, kolossale monolithische beelden uit vulkanisch gesteente, worden als goddelijk beschouwd door de Rapa Nui, de bewoners van Polynesische afkomst van dit eiland op ongeveer 3500 kilometer van de Chileens kust.

Paaseiland staat op de Werelderfgoedlijst van de UNESCO. Er staan rond de 550 moai, gekenmerkt door hun enorme hoofden en grote oren. Ze werden 400 jaar geleden vervaardigd en meten tussen de een en de twintig meter en staan voor het merendeel opgesteld langs de kust. mcu

Bron: De Standaard.be 6 april 2008

Geplaatst: 06 apr 2008, 04:19
door liger
what the hell?
Rare mensen toch...

Geplaatst: 06 apr 2008, 07:34
door Blue-Sky
Van de beelden heb ik jaren geleden een documentaire gezien, waar het over 'n simulatie ging hoe ze die monolieten wel op hun plaats kregen.
Ook zouden de bewoners van het paaseiland in paniek op de vlucht geslagen zijn.
bron: zie link en hier

Geplaatst: 06 apr 2008, 10:45
door Goztow
Hij komt er nog redelijk goedkoop vanaf. Zo'n erfgoed is totaal onschatbaar in waarde!