Pagina 1 van 1

Schadevergoeding.

Geplaatst: 05 feb 2008, 10:25
door t-town
Ik hoorde net op radio1:
Een man was vergeten een jaarlijkse factuur van telenet te betalen.
Er werdt een herinnering gestuurd en 7 euro bijgerekend. Nu vroeg de man is dit conform de wet?
De mensen van radio1 hebben toen een hoogleraar consumentenrechten/advocaat gebeldt.
Die zij dat zo'n 'forfetaire vergoeding' wettelijk is zolang er een vergelijkbare vergoeding bestaat als de onderneming in gebrekke wordt gesteld.
zoals bij een te late oplevering of een storing zonder overmacht
Als zoiets niet bestaat dan kan voor de rechter de vergoeding opgeheven worden.

Dus zouden 'wij' (de consument) zo'n vergoeding kunnen afdwingen?

Geplaatst: 05 feb 2008, 10:46
door ceurrrix
Telenet geeft,als ze fouten maken in sommige gevallen een compensatie.

Maar,:
1.Je moet er wel naar vragen
2.Je moet er meerdere keren naar vragen.
3.Ze doen hoe langer,hoe moeilijker om die compensaties te geven.
4.Ze weten ook,dat de consument voor die 7 euro niet naar de rechtbank stapt,wegens de hoge kosten die daaraan verbonden zijn

Geplaatst: 05 feb 2008, 14:45
door BungaMan
ceurrrix schreef:4.Ze weten ook,dat de consument voor die 7 euro niet naar de rechtbank stapt,wegens de hoge kosten die daaraan verbonden zijn
Is het nu ook niet zo dat de verliezer de kosten van de tegenpartij moet betalen in belgie?

Geplaatst: 05 feb 2008, 15:41
door Joe de Mannen
die 7 euro gewoon niet betalen, zij zullen toch ook niet naar derechtbank stappen voor 7 euro. En al zeker niet als ze er de kosten va nde tegenpartij bijkrijgen.

Beste truuc is om op de dag dat de 2e factuur met bijkomende kosten in de bus zit, de originele betalen. 'het heeft mekaar juist gekruisd meneer'


J.

Geplaatst: 05 feb 2008, 17:07
door The_One_be
Ik weet vroeger dat proximus 5euro aanamnningskosten aanrekende om een factuur herrinering te sturen. Ik had een 15euro de maand bel/smspacket.
En ik heb steeds gewoon maandelijks 15euro overgeschreven en die 5euro aanmanningskosten gewoon genegeerd. Nooit iets nog van gehoord en ze hebben die mij toch 2x a 3x proberen aan te rekenen.
De reden dat ik dit deed was ik toen op de radio had gehoord (ik spreek hier over zeker 3 jaar geleden) dat aanmanningskosten representatief moesten zijn voor de gemaakte kosten en ik vond dat dit dus niet overeenkomt.