Pagina 1 van 1
Vista Unattended
Geplaatst: 09 aug 2007, 12:42
door SniFManS
Ik heb eens een vraag aan de kenners . Ik zie hier en daar zaken opduiken van vista versies die aangepast zijn door een gebruiker . Wat bedoel ik hier mee wel de versie is zo aangepast dat vista word voorzien van alle nodige instellingen zoals taal, land ,enz.... Dit lijkt me wel koel om dit zelf eens van wat dichter bij te bezien . Kijken wat de mogelijkheden zijn en het maakt het wel simpeler om een clean install te doen . Je moet immers niet meer bij je pc blijven zitten omdat alles al ingesteld is en dan zal vista geinstalleerd zijn in minder dan 30 minuten .
Maar de vraag is heeft iemand dit hier al geprobeerd ? En met wat voor software ga je dan te werk ?
Nog een tweede vraag waar ik mee kamp om het eens uit te proberen is om bepaalde zaken uit vista te halen . Er zijn zaken die ik niet gebruik en die dan eigenlijk ook niet moeten geinstalleerd worden . Dus vind het wel tof dat je bepaalde zaken er uit kan halen . In tegenstelling tot het verwijderen is het toevoegen van bepaalde zaken dan weer wel intressant en hiermee bedoel ik dus Office bijvoorbeeld met alle nodige instellingen . Is dit ook allemaal mogelijk ? Indien ja , hoe te werk gaan .
Om alles nog eens samen te vaten zoek ik de juiste tips voor te beginnen . Dus sites en richtingen naar de juiste software .
Geplaatst: 09 aug 2007, 12:53
door meon
Geplaatst: 09 aug 2007, 12:57
door SniFManS
Meon , bedankt voor je eerste tip

Geplaatst: 09 aug 2007, 13:33
door Argon
Ik hoop u hiermee ook een dienst te bewijzen:
http://argon.dommel.be/OPK.doc
Dit gaat hier wel over Windows XP maar ik denk dat de grote lijnen wel hetzelfde zullen zijn.
Geplaatst: 09 aug 2007, 14:22
door meon
Argon schreef:Dit gaat hier wel over Windows XP maar ik denk dat de grote lijnen wel hetzelfde zullen zijn.
Bij Vista is dat redelijk ingrijpend veranderd. Dat werkt nu met images.
Geplaatst: 09 aug 2007, 14:23
door Argon
meon schreef:Bij Vista is dat redelijk ingrijpend veranderd. Dat werkt nu met images.
Ah, daar had ik geen weet van. Zo leer ik ook nog bij

Geplaatst: 09 aug 2007, 14:26
door meon
Als ge kijkt naar m'n eerste link zult ge zien dat het anders is:
Step 1: Building a Lab Environment
Step 2: Building an Answer File
Step 3: Building a Master Installation
Step 4: Creating an Image
Step 5: Deploying an Image
Geplaatst: 09 aug 2007, 14:58
door Dafke
zeg maareeeeuh..
zeg dat ik een windows versieke heb, ne gewone XP pro via...
Dat is geen OEM versie?
daar lukt het niet mee?
Geplaatst: 09 aug 2007, 15:14
door meon
Volgens mij moet ge daar zelfs Licensing-versies voor hebben. Alhoewel... Ik ben geen Systems Builder, dus ik weet het eigenlijk niet

Geplaatst: 09 aug 2007, 15:35
door selder
Werkt nLite ook niet voor Vista?
Geplaatst: 09 aug 2007, 15:37
door Uzzi
selder schreef:Werkt nLite ook niet voor Vista?
Voor Vista is het vLite dacht ik ....
Geplaatst: 09 aug 2007, 23:37
door SniFManS
ik heb nog eens een bijkomende vraag . Kan je eigenlijk van dvdkes die bij een laptop waren de aanpassingen uitvoeren ? Het is namelijk zo dat ik dus een legaal versie heb van vista premium maar op die installatie zijn tal van waardeloze programmas terug te vinden die ik niet wil . En dat is mijn bedoeling om alle ongewenste delen weg te flikkeren en wat betere drivers te installeren of beter gezegd te vervangen . Echter heb ik het over een asus laptop en dat werkt met twee dvd's . 1 is vista en de andere zijn de drivers en tools. Alles word met een image van ghost terug op de partitie gezet .
Iemand ervaring met deze situatie ?
Geplaatst: 10 aug 2007, 11:46
door meon
In principe maak is dat geen probleem, je begint namelijk niet vanaf die dvd's, maar van een volledige installatie die je sysprept (de systeem-eigen instellingen en zo strippen - duurt lang!), en daar ga je een image van maken.
Geplaatst: 10 aug 2007, 13:16
door SniFManS
meon schreef:In principe maak is dat geen probleem, je begint namelijk niet vanaf die dvd's, maar van een volledige installatie die je sysprept (de systeem-eigen instellingen en zo strippen - duurt lang!), en daar ga je een image van maken.
Ok ik zal me er eens in toeleggen dan , ben benieuwd of ik het voor mekaar ga krijgen
