Pagina 1 van 1

Russische expeditie bereikt Noordpool voor duik onder ijs.

Geplaatst: 02 aug 2007, 05:50
door Blue-Sky
<img src="http://upload.userbase.be/upload/large_498901.jpg" align="left" width="250" height="176"> Een Russische expeditie heeft met de nucleair aangedreven ijsbreker Akademok Fedorov de Noordpool bereikt, vanwaar twee kleine onderzeeërs morgen voor het eerst onder het ijs zullen duiken om symbolisch een uitgebreide koolwaterstofsectie van het Arctisch gebied te claimen, zo heeft het Russische persbureau Ria Novosti gemeld.



Mir
Volgens Novosti moeten de twee duikbootjes tot 4.200 meter diep varen. Bij wijze van wetenschappelijk onderzoek zullen ze stalen van fauna en flora van de oceaanbodem nemen en een Russische vlag en een boodschap voor toekomstige generaties in een capsule achterlaten. Tevens zullen ze een videoverbinding maken met het Internationaal Ruimtestation ISS dat momenteel door twee Russen en een Amerikaan wordt bewoond.
De duikboten dragen de naam Mir, dezelfde als het in 2001 opgegeven Russische ruimtestation. Mir is het Russische woord voor vrede en wereld.

Publiciteitstunt
"Dit is een enorm belangrijke daad voor Rusland en toont onze capaciteiten aan in het Arctisch gebied aan. Het is als een vlag op de Maan planten", zei een woordvoerder van het Arctisch onderzoeksinstituut in Sint-Petersburg tegenover Novosti. Maar de duik wordt volgens het persbureau ook gezien als een publiciteitstunt voor de Russische claim op een flink pak van het gebied dat volgens Moskou een voortzetting is van het continentaal plateau en dat een kwart van alle gas- en oliereserves ter wereld bevat. Het is nu bereikbaar door het afsmelten van het poolijs door de opwarming van de Aarde.

Wetgeving
Rivaliteit omtrent de eigendom van koolwaterstofreservers op de Noordpool wint aan belang terwijl de reserves wereldwijd dalen. Volgens de internationale wetgeving kunnen de aan de Noordpool grenzende landen (Noorwegen, Rusland, de VS, Canada en Denemarken via Groenland) alleen een 320 km brede economische zone aan hun kustlijn opeisen, aldus het Russische staatspersbureau.

Duikboten
In een van de duikboten zal de Russische veteraan-onderzoeker en parlementslid Artur Chilingarov zitten. Hij zei eerder dat de Mirs tot een diepte van 6.000 meter kunnen duiken maar enkel tot 2.000 meter diepte zijn getest. Ook de berging van de twee onderzeeërs wordt een even riskante zaak. (belga/hln)

Bron: HLN.be van 1 aug 2007 - (vervolg van deze thead van 03 Jul, 2007)

Geplaatst: 02 aug 2007, 12:04
door laurens7
de wereld is (allang) verloren.

Geplaatst: 02 aug 2007, 12:27
door D3bian
Tmoet daar koud zijn volgens mij :p

Geplaatst: 02 aug 2007, 13:10
door localhost

Geplaatst: 13 aug 2007, 03:08
door Blue-Sky
Poetin jat beelden uit Titanic

De Russische staatstelevisie jatte vorige week beelden uit de film Titanic om de aanspraken van president Poetin op een groot deel van de Noordpool te onderlijnen. Het bedrog werd opgemerkt door een Finse schooljongen.

Met behulp van twee miniduikbootjes, de Mir-1 en Mir-2, plantte vorige week een Russisch team onder leiding van Alexei Simonov een Russische vlag, gemaakt van titanium, op de bodem van de zee op de Noordpool.

Bron: Het Nieuwsblad.be en lees hier meer van 11 aug 2007

Geplaatst: 13 aug 2007, 03:13
door Robbe
Wel straf dat ze dachten dat niemand da zou merken.
Maar waarom noemen die alles waarmee ze claims wil leggen mir ?

MIR which can mean both peace and world = beetje slecht gekozen dan, tenzij ze de 2e betekenis gebruiken voor Russische wereld ofzo
Of begint elke vrede eerst met een (koude) oorlog ?

Geplaatst: 13 aug 2007, 04:07
door liger
Blue-Sky schreef:Poetin jat beelden uit Titanic

De Russische staatstelevisie jatte vorige week beelden uit de film Titanic om de aanspraken van president Poetin op een groot deel van de Noordpool te onderlijnen. Het bedrog werd opgemerkt door een Finse schooljongen.

Met behulp van twee miniduikbootjes, de Mir-1 en Mir-2, plantte vorige week een Russisch team onder leiding van Alexei Simonov een Russische vlag, gemaakt van titanium, op de bodem van de zee op de Noordpool.

Bron: Het Nieuwsblad.be en lees hier meer van 11 aug 2007
1) niet heel de reportage bestond uit titanic beelden ( ik vraag me af of dat ze aan hollywood moeten betalen? :P )
2) momenteel zijn alle kanalen staatskanalen
3) maar 1 van deze heeft zzo'een blunder begaan

Geplaatst: 13 aug 2007, 04:36
door Blue-Sky
De beelden gingen de wereld rond. Toen de 13-jarige Finse jongen Waltteri Seretin ze zag, viel zijn frank onmiddellijk: Vesti had zonder blikken of blozen beelden gebruikt uit de Hollywoodfilm Titanic uit 1997 met Leonardi di Caprio en Kate Winslet.
Het was een 13-jarige die het plagiaat ontdekte, "viel zijne frank".
Gebruiken de Finnen ook de munt frank, 'k dacht dat ze daar öre in gebruik hadden. :-)