Pagina 1 van 1
BSA softwarepolitie!
Geplaatst: 30 nov 2006, 16:41
door malcom
Ik las dat de BSA softwarepolitie komende tijd acties houd in Nederland en Belgie om gebruik van illegale software. Hoorde ook van een vriend dat er bij hun bedrijf een inval door de BSA was gedaan
Volgens mij hebben wij op ons bedrijf wel hier en daar kopieen op pc's staan... Knijpen hm nu een beetje...Moeten wij ons nu echt zorgen maken?
Geplaatst: 30 nov 2006, 16:51
door meon
spammer.
"Invallen" gebeuren er 'dagelijks' en komen enkel na een klacht. BSA heeft namelijk zelf geen jurisdictie en moet de inval door de politie laten doen (huiszoekingsbevel). De BSA mag daar enkel bij zijn om vaststellingen te doen.
Er is dus niet zoiets als een bepaalde periode van meer invallen.
Re: BSA softwarepolitie!
Geplaatst: 30 nov 2006, 16:52
door wem
malcom schreef:Moeten wij ons nu echt zorgen maken?
Ik denk dat "ja" het goeie antwoord is. Je zorgen maken over BSA kan zeker geen kwaad, en je zorgen maken over je normen/waarden misschien ook niet?
Re: BSA softwarepolitie!
Geplaatst: 30 nov 2006, 17:00
door khsw
malcom schreef:Volgens mij hebben wij op ons bedrijf wel hier en daar kopieen op pc's staan...
Tssss, voor particulieren kan ik dat nog enigszins begrijpen (begrijpen, niet goedkeuren). Maar als bedrijf???

Re: BSA softwarepolitie!
Geplaatst: 30 nov 2006, 20:22
door Ken
khsw schreef:malcom schreef:Volgens mij hebben wij op ons bedrijf wel hier en daar kopieen op pc's staan...
Tssss, voor particulieren kan ik dat nog enigszins begrijpen (begrijpen, niet goedkeuren). Maar als bedrijf???

Inderdaad. Als bedrijf
BSA stapt met zowat 5 tot 10 man binnen en politie met zo'n 5 man op kop tijdens zo'n inval.
Maar ik heb iig nog nooit gehoord van een inval bij een particulier.
Geplaatst: 30 nov 2006, 20:51
door PowerSoft
nja, kzou het wel wa erg vinden als men een particulier zou gaan beboeten omdat hij geen licentie heeft gekocht om thuis te spelen met windows server 2003 (denk dat er dan veel geeks failliet zouden gaan)
en voor bedrijven is het inderdaad wel wat 'grof' om geld te verdienen (onrechtstreeks geld uitsparen is ook 'verdienen') met illegale software
Geplaatst: 30 nov 2006, 22:25
door Robbe
Als ge in een bedrijf professioneel bezig wilt zijn, dan kunde ni met illegale software gaan werken.
Het zou nogal hypocriet zijn om computers met legale software te leveren, en dan zelf illegale versies te gebruiken.
Geplaatst: 01 dec 2006, 06:51
door wem
PowerSoft schreef:nja, kzou het wel wa erg vinden als men een particulier zou gaan beboeten omdat hij geen licentie heeft gekocht
En waarom dat? Het is en blijft illegaal, en dus mag er beboet worden! (en waarom je die software dan thuis hebt, is niet van belang lijkt me).
Enkel is het voor particulieren niet mogelijk om door BSA gepakt te worden, omdat BSA bedrijven viseert

Voor particulieren zijn andere mensen aan het werk.