Pagina 1 van 1
Kapotte externe minihd ?
Geplaatst: 30 apr 2006, 08:58
door bke
Userbasers,
Ik zit met een probleem.
Ik heb hier een 2.2 GB extern USB harddiskje.
Nu heb ik het volgende voor: er staat daar een bepaalde map op van vroeger, als ik deze verwijder/files bijzet in windows staan ze er op het eerste zicht op, maar als ik de hd opnieuw inplug, is alles weer zoals daarvoor
Ik heb al verschillende kere proberen herpartitioneren/formatteren/... maar niets helpt, weet iemand van jullie raad?
Thanks

Geplaatst: 30 apr 2006, 11:17
door Ken
Eens formatteren met Partition Magic?

You know how to find it.
Geplaatst: 30 apr 2006, 13:47
door The_Borg
verwijder/files bijzet in windows
Welke windows? Windows 2000 of XP? Ik heb hetzelfde al voor gehad onder 2000 (Vroeger nooit USB-stick onder 2000 nodig gehad). De USB-stick "veilig verwijderen" was de oplossing. Hij schrijft de veranderingen precies pas dan definitief weg.
Geplaatst: 30 apr 2006, 15:47
door bke
@KeN: dat heb ik al zeer veel keren geprobeerd, maar het helpt niet.
@The_Borg: onder windows xp, en ik gebruik altijd veilig verwijderen, maar ook dit helpt niet.
Geplaatst: 30 apr 2006, 18:57
door Sensei Zeon
Bke, wat je kan proberen is deze helemaal te overschrijven met 0'en.
Het makkelijkste hiervoor is even booten naar linux en daar dit uitvoeren:
Opgelet: al de gegevens zijn dan overschreven met 0'en! Dus maak eerst een backup!! En kijk 3x na of je wel het juiste usb device hebt getipt
Geplaatst: 30 apr 2006, 19:47
door kaween
hmmmm.... I could be wrong here.
Maar de reactie die je beschrijft is typisch voor een "locked drive". Deze toestand kan optreden wanneer een gebruiker de drive moedwillig "op slot zet" (kan bij sommige fabrikanten), of de hdd in een toestel zet dat een locked drive nodig heeft (xbox), of een situatie waarbij de hdd een zwaar probleem in zijn diagnostic heeft (bijvoorbeeld : swap het logic board van een Maxtor HDD door een andere uit dezelfde reeks omdat bijvoorbeeld er data staat op een hdd met een defecte electronica : het logic board draagt een andere sn/ID als de herkenningsstring op de hdd surface, gevolg : data leesbaar, maar NIET meer modifieerbaar).
Je kan dit eens proberen :
http://hddguru.com/content/en/software/2005.10.02-MHDD/
Deze tool probeert rechtstreeks naar de hardware te springen, maar er is een versie met USB drivers om via daar te werken. Beste resultaten haal je echter met een rechtstreeks op de IDE/SATA aangesloten HDD.
Lukt dat nog niet, tja ...