Pagina 1 van 1
VRT vraagt 180 miljoen euro extra
Geplaatst: 26 apr 2006, 15:15
door Blue-Sky
<img src="
http://upload.userbase.be/upload/tn_f200702f.jpg" align="left" width="130" height="87">
BRUSSEL - Om zijn publieke opdracht ook in het digitale tijdperk te garanderen, heeft de VRT voor de periode 2007-2011 zo'n 180 miljoen euro extra nodig. Dat heeft VRT-topman Tony Mary nog eens gezegd. Tony Mary en Aimé Van Hecke, algemeen directeur televisie, gaven vandaag toelichting bij de verfijnde krachtlijnen van de visienota ter voorbereiding van de beheersovereenkomst 2007-2011.
Tegen 2011 zal de VRT 550 tot 580 miljoen euro nodig hebben. Als alle veranderingstrajecten niet honderd procent zouden verlopen, kan dat volgens Mary oplopen tot 610 miljoen euro.
Een derde daarvan kan de VRT uit eigen middelen halen: ten eerste via advertenties en sponsoring, ten tweede via de inkomsten van het eigen signaal (via Telenet en Belgacom) en ten derde via de exploitatie van de eigen merken en programma's. Die laatste commerciële activiteiten wil de openbare omroep exploiteren via een afzonderlijk filiaal.
Politieke invloed
Het directiecomité van de VRT ziet een groot risico opduiken in de concrete toepassing van het nieuwe VRT-ontwerp van decreet. Mary blijft erbij dat door het nieuwe decreet de VRT opnieuw onder invloed komt van de politiek.
De commissie Media van het Vlaams Parlement keurde vorige week donderdag het ontwerp van decreet goed dat de relatie tussen de raad van bestuur van de openbare omroep en het directiecomité wijzigt.
,,Het nieuwe decreet waarborgt op geen enkele manier dat alle operationele beslissingen exclusief bij het management blijven’’, waarschuwt het directiecomité in een brief aan Vlaams minister van Media Geert Bourgeois. (jg)
Bron: De Standaard.be
van 26 april 2006
Geplaatst: 26 apr 2006, 15:52
door netdata
laat ons eerst maar afhwachten hoeveel bevoegdheden Tony Mary nog krijgt van de minister van media....
Geplaatst: 26 apr 2006, 18:08
door Block
...Tegen 2011 zal de VRT 580 tot 610 miljoen euro nodig hebben...
Dat is 100 euro per vlaming. Goed bezig

Geplaatst: 26 apr 2006, 19:33
door netdata
Block schreef:...Tegen 2011 zal de VRT 580 tot 610 miljoen euro nodig hebben...
Dat is 100 euro per vlaming. Goed bezig

60€ he

(11 miljoen belgen)
maargoed das nog veel te veel natuurlijk.
en volg net het nieuws, dat dit de ruimste onzin is die er bestaat, als het van die topman afhangt natuurlijk...
echter de overheid wil dat niet...
Geplaatst: 26 apr 2006, 19:44
door Wright
Privatiseren die VRT tegenwoordig is er nix meer op TV voornamelijk ne stomme quiz of wat herhalingen van vroeger abc van de VRT haha 180 miljoen.
Geplaatst: 26 apr 2006, 20:14
door netdata
Wright schreef:Privatiseren die VRT tegenwoordig is er nix meer op TV voornamelijk ne stomme quiz of wat herhalingen van vroeger abc van de VRT haha 180 miljoen.
laat maar zo
VRT is de enige die eens een film uitzend zonder reclame...
Ook het nieuws is voor mij veel beter dan VTM..
Geplaatst: 26 apr 2006, 20:56
door Phuncz
Echt he, ik kan nog altijd niet geloven dat die idioot bij Blokken nog niet de show gekelderd heeft. Hij maakt van elk onderwerp een flauwe grap waar je vriendin je voor zou verlaten. Als je kanaal al zo'n irri persoon heeft rond prime time, dan is het wel echt ERG !
Geplaatst: 26 apr 2006, 21:45
door CueBoy
Phuncz schreef:Als je kanaal al zo'n irri persoon heeft rond prime time, dan is het wel echt ERG !
Voor sommigen is Ben Crabbé een echte vakman, voor anderen een
irri persoon... zovéél mensen, zovéél smaken zeker ?
Geplaatst: 26 apr 2006, 22:44
door Phuncz
I must be getting too young for this

Ik ben een open-minded persoon, maar hoe iemand die kerel kan uitstaan, om nog maar te zwijgen van goed vinden, is mij echt een groot raadsel...
Geplaatst: 27 apr 2006, 00:37
door Zambo
Ik denk dat we blij mogen zijn met onze openbare omroep in Vlaanderen. We zijn bijna de enige (met uitzondering van BBC) die zo weinig reclame te slikken krijgen. Ze hebben zichzelf een heel doordachte visie en doelstellingen opgelegd. Ik denk dat vele mensen zouden raar kijken na privatisering. dan krijgen we een zoveelste VT4, VTM, ...... voorgeschoteld. Wat de VRT doet met Ketnet is toch uniek. Of willen jullie je kinderen om het kwartier een reclameblok voorschotelen. Zo ja, dan moet je niet komen zeuren dat je kinderen onhandelbaar zijn tijdens de boodschappen of dat de zoveelste rage je zakken vol geld kost.
Geplaatst: 27 apr 2006, 00:44
door Zambo
Ok, het is met ons geld dat ze programmas kunnen maken. Maar privatisering is ok. Maar niet op alles. Er zijn nu eenmaal basistaken van de overheid, van ons allemaal die belangrijk zijn in een maatschappij. Zoals een algemene dienstverlening. Om Amerikaanse toestanden te vermijden. Je kan dan ook redeneren om iets als de sociale zekerheid te privatiseren. Maar owee als je dan om de een of andere reden de pech hebt uit de boot te vallen. dan kan je op straat gaan leven. Hopelijk begrijp je de redenering. Maar soit dit is een andere fundamentele discussie die eigenlijk gevoerd dient te worden, maar of dit forum daarvoor dient dat weet ik niet. Sorry als ik even doordraavde. Maar privatisering is niet alles.
Grtjes
Geplaatst: 27 apr 2006, 13:17
door BungaMan
zolang de overheid zich maar niet moeit met de programma's, de inhoud en de programmering.
Geplaatst: 27 apr 2006, 16:15
door Phuncz
Zambo schreef:Ik denk dat we blij mogen zijn met onze openbare omroep in Vlaanderen. We zijn bijna de enige (met uitzondering van BBC) die zo weinig reclame te slikken krijgen. Ze hebben zichzelf een heel doordachte visie en doelstellingen opgelegd. Ik denk dat vele mensen zouden raar kijken na privatisering. dan krijgen we een zoveelste VT4, VTM, ...... voorgeschoteld. Wat de VRT doet met Ketnet is toch uniek. Of willen jullie je kinderen om het kwartier een reclameblok voorschotelen. Zo ja, dan moet je niet komen zeuren dat je kinderen onhandelbaar zijn tijdens de boodschappen of dat de zoveelste rage je zakken vol geld kost.
Persoonlijk ben ik van mening dat je iemand bent die op hype en reclame afgaat of je bent het niet. Vroeger was ik ook niet een persoon die alles moest hebben wat hij zag. Het werd me ook aangeleerd dat je niet alles kan hebben. Echter kiezen sommige ouders er gewoon voor hun kinderen alles te kopen waarvoor ze zagen zodat ze zwijgen. Dat trucje hebben ze snel door en het ligt niet aan de reclame maar aan de ouders die het zich op de gemakkelijke manier er zich vanaf willen maken.
Geplaatst: 29 apr 2006, 22:10
door ubremoved_539
Block schreef:...Tegen 2011 zal de VRT 580 tot 610 miljoen euro nodig hebben...
Dat is 100 euro per vlaming. Goed bezig

Dan mogen ze op z'n minste Net Gemist gratis geven aan iedereen ipv. daar nog eens 7 euro per maand voor te vragen. Eigenlijk mogen ze meteen stoppen met hun continue programmatie en gewoon alles on-demand geven.