Pagina 1 van 1
4000 ambtenaren bij Justitie op Open Office
Geplaatst: 29 maa 2006, 17:13
door henke54
<img src="
http://www.nl.datanews.be/images/200602 ... 4003_1.jpg" align="left" width="120" height="100">
4000 ambtenaren bij Justitie op Open Office
Open Office, de “vrije” concurrent van Microsoft Office, is de standaard geworden bij de Belgische FOD Justitie. Eind dit jaar zullen maar liefst 4000 gebruikers opgeleid zijn voor Novell Linux Desktop en Open Office.
Die terbeschikkingstelling van werkposten onder Linux in de gerechtshoven en rechtszalen is zeker en vast een primeur in België en misschien in Europa, gezien de reikwijdte. Het geheel kadert in het Phenix-project voor de modernisering van Justitie. Dat werd gelanceerd in 2001 en zou in 2008 moeten afgerond zijn.
http://www.nl.datanews.be/news/enterpri ... 0060224003
http://www.opensourcenieuws.nl/index.ph ... w/3240/44/

Geplaatst: 30 maa 2006, 13:51
door BungaMan
eindelijk gebeurt er ook iets in belgie... ik hoor al van verschillende EU landen dat er bepaalde diensten/steden overschakelen maar er kwam maar niks uit belgie.
als het op een FOD kan dan kan het overal qua user acceptatie dan :)
Geplaatst: 30 maa 2006, 13:58
door ubremoved_539
En dit zouden dan allemaal mensen zijn die tot op heden geen PC hadden (kan je lezen in de URL) ?
Ik weet in ieder geval nog mensen bij de overheid die werken met Windows 98, Eudora, Wordperfect en Filemaker !
Geplaatst: 30 maa 2006, 14:08
door ubremoved_539
IEPER - Guido Sedeyn, eerste voorzitter van de rechtbank van Ieper, heeft vanmorgen voor het begin van een zitting van zijn rechtbank, in openbare zitting een verklaring voorgelezen waarin hij zei dat de federale overheidsdienst (FOD) Justitie zijn rechtbank miskent. Sedeyn neemt het niet dat zijn rechtbank al twee dagen nauwelijks kan werken zoals het hoort omdat de FOD computers heeft geleverd die niet werken.
Normaal gezien zouden vanmorgen elf vonnissen worden voorgelezen op de correctionele rechtbank in Ieper. Zeven van die elf vonnissen konden echter niet worden afgedrukt door informaticaproblemen. Dinsdag leverde de FOD Justitie nieuwe computers in Ieper, in het kader van de nakende ingebruikname van een nieuwe vleugel in het gebouw. Onmiddellijk werd vastgesteld dat er met de geleverde apparatuur niet kon gewerkt worden. Het probleem werd gesignaleerd maar is nog niet opgelost.
Bron:
http://www.standaard.be/Artikel/Detail. ... 032006_043
Geplaatst: 30 maa 2006, 17:18
door henke54
r2504 schreef:Sedeyn neemt het niet dat zijn rechtbank al twee dagen nauwelijks kan werken zoals het hoort omdat de FOD computers heeft geleverd die niet werken.
tis blijkbaar geen 'computerprobleem' ... zo zie je maar hoe iets 'verdraaid' word .
De griffiers kunnen nog niet printen met de nieuwe computers omdat ze nog geen opleiding hebben gekregen.
http://www.vrtnieuws.net/nieuwsnet_mast ... ndex.shtml
Geplaatst: 30 maa 2006, 23:36
door ubremoved_539
Een opleiding om te kunnen printen... hadden ze soms hun boterhammen in de printer gestoken omdat ze dachten dat het een broodrooster was

Geplaatst: 31 maa 2006, 11:06
door LaundroMat
r2504 schreef:Een opleiding om te kunnen printen... hadden ze soms hun boterhammen in de printer gestoken omdat ze dachten dat het een broodrooster was

Precies wat ik ook dacht... Op de radio bleek het probleem te zijn dat er een "nieuw OS" was geïnstalleerd, en dat er nog geen opleidingen geweest waren om te printen vanuit die "OS". Als je al vanuit OpenOffice (geen OS, maar soit) niet weet hoe je iets moet printen, dan vrees ik dat de vorige "opleidingen over printen" die mensen niet te veel substantiele kennis hebben bijgebracht.
Geplaatst: 03 apr 2006, 21:57
door BungaMan
da zijn nu wel de mensen die eisen dat er niks verandert aan het systeem waar ze al 30 jaar mee werken. das nu echt het type volk da nie wilt evolueren (algemeen gesproken dan he)
Geplaatst: 03 apr 2006, 22:16
door The_Borg
Ik weet in ieder geval nog mensen bij de overheid die werken met Windows 98, Eudora, Wordperfect en Filemaker !
Dan moogt gij mij ies zeggen wat ge op die P133s gaat zetten

. Ik vraag mij soms af of dat er in Brussel enen niet-universitair zit die als eens een netwerk effectief heeft opgezet. Als ik zo zie hoe het er op financiën aan toe gaat, is het om te huilen.
Hoe begrijpelijk het mss ook is voor sixpack Joe (=de griffier), je krijgt toch ineens een zee van medelijden met de ITer die morgen "het printen" mag gaan uitleggen.
Geplaatst: 04 apr 2006, 01:16
door Ofloo
da meende niet "file of bestand" en "click print of afdrukken" ..
nu moeten ze terug naar het school en te denken dat zulke mensen onze zaken op orde moeten houden een ware schande is het ! Zulke mensen zijn gewoon onbekwaam !
Rechter leest door computerproblemen fout vonnis voor
Geplaatst: 06 apr 2006, 15:22
door Blue-Sky
Voor de tweede keer in één week tijd hebben problemen met nieuwe computerapparatuur voor ergernis gezorgd in de rechtbank van Ieper. Na het uitstel van een hele resem vonnissen vorige week, werd deze voormiddag een foutief vonnis geprint én voorgelezen.
Het vervolg daarvan kan je
hier lezen
Re: Rechter leest door computerproblemen fout vonnis voor
Geplaatst: 06 apr 2006, 15:28
door ubremoved_983
Blue-Sky schreef:Voor de tweede keer in één week tijd hebben problemen met nieuwe computerapparatuur voor ergernis gezorgd in de rechtbank van Ieper. Na het uitstel van een hele resem vonnissen vorige week, werd deze voormiddag een foutief vonnis geprint én voorgelezen.
Het vervolg daarvan kan je
hier lezen
PEBKAC !!!
Geplaatst: 06 apr 2006, 16:19
door netdata
, terwijl het omgekeerd moest zijn. ''Ingegeven door de haast waarmee alles moest gebeuren''
En dit noemt men computer fouten???????
Door de haast die het had even alles verkeerd typen en dan zeggen dat het aan de pc ligt....

Geplaatst: 06 apr 2006, 16:28
door NuKeM
Ze zullen de spellingchecker nog niet gevonden hebben

Geplaatst: 06 apr 2006, 16:32
door The_Borg
De wijze mannen zeggen dat het aan de computers ligt, onder tussen mag de verantwoordelijke ITer het maar slikken.
Geplaatst: 06 apr 2006, 20:42
door gedeco
The_Borg schreef:De wijze mannen zeggen dat het aan de computers ligt, onder tussen mag de verantwoordelijke ITer het maar slikken.
Dit ruikt naar laster en eerroof van de betrokken ITer.

Geplaatst: 08 apr 2006, 01:47
door henke54
BungaMan schreef:ik hoor al van verschillende EU landen dat er bepaalde diensten/steden overschakelen
Fri, Apr. 07, 2006
OSLO, Norway (AP) - The Norwegian government said Friday it will increase its use of freely shared, open-source software to reduce its dependency on large computer companies like Microsoft Corp.
``It should no longer be necessary to use software from the major, international computer companies to gain access to electronic information in the public sector,'' the government said in a statement. ``Now that dependency will be broken.''
The Ministry of Government Administration and Reform said measures to increase use of open-source programs include a specialist panel to set standards for public information.
The government statement said the project will also set standards to allow various operating systems to communicate with one another.
http://www.mercurynews.com/mld/mercuryn ... 289709.htm
