Pagina 1 van 1

Backup software

Geplaatst: 07 maa 2006, 16:47
door NickG
Kent er iemand een goeie tool om wekelijks een paar gb op DVD te branden bij wijze van backup?

tot nu toe deed ik het via ntbackup, waarna een script alles upload naar een offsite ftp accountje, maar aangezien de data begint te groeien wil'k gewoon wekelijks op DVD burnen.

Deze tool moet dus elke week runnen, en van bepaalde mappen een backup maken en deze automatisch wegschrijven naar DVD, waarna deze uitgeworpen wordt en door de secretaresse 's avonds mee naar huis genomen wordt.

Liefst freeware/opensource, t gaat om een school, met geen unlimited resources (da's waarom ik er dus geen lekker tapelibrary neerzet :p)!

All suggestions welcome!

ps: t gaat wel om een w2k3 serverke.

Geplaatst: 07 maa 2006, 17:06
door meon
Zelf een scriptje maken?
Image genereren (geen idee of dat commandline kan, ongetwijfeld wel) en dan via dvdburn (uit de w2k3-resource kit) op een dvd-tje branden en dan nen eject senden (kan volgens mij ook commandline :))

Geplaatst: 07 maa 2006, 17:13
door NickG
hmm da's mss nog geen slecht idee... Als ik morgen eens tijd heb idd eens kijken of ik geen image kan maken via cmd!

Alhoewel een tooltje toch makkelijker zou zijn voor deze (luie) administrator :p

/edit: tooltjes genoeg, maar niet echt freeware om via commandline een iso te creeeren :-s. Burnen met dvdburn & ejecten is geen probleem meer :-)

Geplaatst: 07 maa 2006, 17:32
door netdata
Idd scriptje

via de tool tar (ook voor windows) of gewoon via winrar command line (freeware)

dan heb je een tar, zip of tar.gz file. van ganse dir structuur.
Volgende stap is via sotfware branden.

Geplaatst: 07 maa 2006, 18:03
door Icecubes
Probeer eens met Backupmaker, ik maak daar dagelijks een backup mee op mijn W2K3 Server. Geen klachten tot nu toe, het wordt ook gecomprimeerd en eventueel gecodeerd.

backupmaker

Grtzz

Geplaatst: 08 maa 2006, 11:40
door NickG
Ziet er goed uit! Backups gescheduled voor dit weekend, benieuwd of alles vlot gaat. Alvast merci voor de tip!