Home Nieuws Telecom Cybernet vernieuwt internetaanbod, VDSL2 en onbeperkt internet
Cybernet vernieuwt internetaanbod, VDSL2 en onbeperkt internet Afdrukken E-mail
Geschreven door Nicolas De Poorter   
Dinsdag 09 Maart 2010 17:41
Artikelindex
Cybernet vernieuwt internetaanbod, VDSL2 en onbeperkt internet
Vergelijking abonnementen
Alle pagina's

De redelijk onbekende Luikse internetprovider Cybernet vernieuwt zijn internetaanbod. Het biedt sinds recent een aantal nieuwe internetabonnementen aan gebaseerd op netwerktechnologieën ADSL, ADSL2+ en de veel snellere technologie VDSL2. Er zijn ook twee abonnementen met een onbeperkt volume, al zeggen de kleine lettertjes een heel ander verhaal.

Sinds recent zijn er drie ADSL(2+) producten opgenomen in het internetaanbod. Het goedkoopste ADSL-abonnement is beschikbaar voor iets meer dan 30 euro per maand, met een downloadsnelheid tot 4 Mbps en een inbegrepen datavolume van 25 GB. Voor vijftien euro per maand meer, ziet de klant zijn downloadsnelheid stijgen naar 12 Mbps en wordt de datalimiet verwijderd. Bij de abonnementen gebaseerd op ADSL en ADSL2+, wordt er een hoge instapkost van 99 euro aangerekend. De vaste telefoonlijn van Belgacom is nog steeds vereist.

Er worden ook drie producten aangeboden gebaseerd op VDSL2. Het goedkoopste abonnement, met 12 en 1 Mbps download- en uploadsnelheid en een datavolume van 50 GB, is er voor 35 euro per maand. Het top-abonnement levert een downloadsnelheid tot 20 Mbps en een uploadsnelheid tot 2 Mbps met een onbeperkt volume. Dit abonnement is geprijsd aan 55 euro per maand. 

Onbeperkt volume niet helemaal onbeperkt

Uit een tekst, die op de toekomstige Facebook-pagina van de provider moet verschijnen, blijkt dat Cybernet klanten die meer dan 150 GB downloaden met een onbeperkt internetabonnement, aanmaant om hun verbruik te verlagen, 'omdat het onmogelijk is voor een consument om op een legale manier meer dan 150 GB binnen te halen.'

Nog veel te leren van de concurrentie

Of deze abonnementen zullen aanslaan is zeer te betwijfelen. Concurrent Dommel biedt ongelimiteerd downloaden aan via VDSL2, zonder fair use policy, aan dezelfde snelheden als het toppakket van Cybernet voor een vijftal euro minder. Bij datzelfde Dommel is het goedkoopste ADSL-abonnement maandelijks meer dan twaalf euro goedkoper dan een abonnement uit dezelfde categorie. Andere concurrent Mobistar biedt een internetformule aan met een theoretisch hogere snelheid, iets meer datavolume en er is geen vaste lijn meer nodig, en dat voor een veel lagere prijs.

Met de zeer hoge instapkosten voor ADSL, de licht hogere prijzen voor de abonnementen in vergelijking met de concurrentie, en de fair use policy die op 150 GB ligt, kan je wel zeggen dat Cybernet alles uit de kast gaat mogen halen om de hogere prijzen te verantwoorden.



Reacties Reacties
Zoeken RSS
qless - 09-Mar-2010 21:48:26
Onmogelijk om meer dan 150 gb legaal te doen? Pff prutsers
quistnix - 10-Mar-2010 00:41:49
Voor Vlamingen is Cybernet redelijk onbekend maar niet in Wallonië ! Daar zijn ze zelfs beter bekend als hier Dommel.
brooklyn - 10-Mar-2010 09:45:29
wat is dat allemaal tegenwoordig, iedereen geeft onbeperkt maar ondertussen hang je nog steeds vast aan een limiet. dommel is de enige die ik ken die nog echt onbeperkt geeft.
Alleen geregistreerde gebruikers mogen reageren!
Laatste aanpassing ( Dinsdag 09 Maart 2010 18:11 )
 

Laatste nieuwsreacties



Gerelateerd nieuws

Deze site

Raak je niet aangemeld op deze site?
Contacteer ons!