Home Nieuws Telecom Telenet sluit akkoord met Norkring, binnenkort actief via antenne
Telenet sluit akkoord met Norkring, binnenkort actief via antenne Afdrukken E-mail
Geschreven door Nicolas De Poorter   
Donderdag 18 Februari 2010 19:16

Telenet heeft een akkoord gesloten met Norkring België, de uitbater van het VRT-zenderpark in België en binnenkort aanbieder van een commercieel DVB-T aanbod in België. De kabelaar mag gebruik maken van de capaciteit op het omroepinfrastructuur-netwerk van Norkring.

Dat maakt het Telenet mogelijk om televisie via de antenne aan te bieden in Vlaanderen en Brussel. Traditioneel biedt Telenet televisiediensten aan via zijn kabelnetwerk. 'Hiermee wordt een oplossing geboden om digitale TV en radio, naast gebruik thuis, ook in afgelegen woonplaatsen, caravans, vakantiewoningen en auto’s mogelijk te maken', aldus het bedrijf in een persbericht.

Specificaties van de nieuwe producten zullen op een later tijdstip aangekondigd worden.

Reacties Reacties
Zoeken
boulder - 18-Feb-2010 21:45:59
Net dit bericht gelezen, maar vermits de boeman uit Mechelen nu ook het Digital Café forum censureert zal ik dit hier plaatsen :

Heel die constructie met Norkring is dus weer een truuk geweest om er via een stroman (in dit geval Norkring) voor te zorgen dat er zeker geen sterke speler op de markt zou komen, zoals in Nederland met Digitenne het geval is.
Als zo ongeveer 99,8% van Vlaanderen bekabeld is zal het wel duidelijk zijn dat het Telenet echt niet om dat laatste stukje gaat.
Ze willen gewoon de plaats op de ether innemen, zodat een ander er niets nuttigs kan mee doen.

En weeral de politiek die hier een heel vuil spel in gespeeld heeft.
De consument moet en zal teveel betalen, en straks gaan die politici weer schijnheilig doen en zeggen dat het toch zo spijtig is dat er onvoldoende concurrentie is.
fvhbrugge - 18-Feb-2010 23:41:41
Merkwaardig want de uitbating mocht expliciet niet bij één van de huidige aanbieders terecht komen. Blijkt dat nu dan toch nog het geval te zijn.
Boerenbedrog. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tenzij natuurlijk andere aanbieders ook op Norkring mogen uitzenden (tegen dezelfde gecontroleerde voorwaarden)

Om de bestaande evenwichten in de Vlaamse communicatiemarkt niet te verstoren, worden aanbieders van elektronische communicatienetwerken die tegen betaling omroepdiensten of elektronische communicatiediensten aanbieden aan eindgebruikers in Vlaanderen, van de ‘beauty contest’ uitgesloten.
simon1205 - 19-Feb-2010 00:55:11
Do monopoly vergroot enkel, het zou me niet verwonderen als de gsm-masten ooit ook eens worden gekocht door telenet.

Niemand kan concureren, zelfs belgacom niet. Zal weer leiden tot dure telecom.
trojan - 19-Feb-2010 01:39:49
Ware het niet dat het leeuwendeel van alle GSM masten eigendom zijn van belgacom/proximus. En ik betwijfel dat base en mobistar staan te springen om hun paar mastjes te verkopen aan telenet.
bollewolle - 19-Feb-2010 11:38:32
Als ik het artiekel lees dan kom ik niet tot de conclusie dat Telenet volledige controle of wat dan ook heeft over DVB-T. Ik denk dat het gewoon gaat over het feit dat Telenet nu het commerciële DVB-T van Norking mag aanbieden aan zijn klanten, meer niet. Dit zodat ze ook hun diensten kunnen verkopen op plaatsen waar ze nu niet zitten. Ik lees hier nergens dat Telenet de enige aanbieder zou zijn, zij maken gewoon gebruik van de diensen van Norking, meer niet. Zo zie ik het toch, still could be wrong though.
deej - 19-Feb-2010 16:40:59
Spijtig spijtig. Ik ben bereid te betalen voor een deftig open DVB-T aanbod, dwz met CI, maar niet met verplichte hardware. Met de komst van Telenet is er weer concurrentie uitgeschakeld en zal de Vlaming teveel blijven betalen voor zijn TV. Want wees er maar zeker van de het DVB-T aanbod inferieur en duurder zal zijn om de cash cow van de kabel niet te versmachten. Hallo Vlaamse regering?
Alleen geregistreerde gebruikers mogen reageren!
Laatste aanpassing ( Donderdag 18 Februari 2010 20:07 )
 

Laatste nieuwsreacties



Gerelateerd nieuws

Deze site

Raak je niet aangemeld op deze site?
Contacteer ons!

Heb je een nieuwstip?
Geef ons een seintje!