Home Nieuws Telecom Binnen 150 seconden reactie klantendienst telco's
Binnen 150 seconden reactie klantendienst telco's Afdrukken E-mail
Geschreven door Nicolas De Poorter   
Zaterdag 12 December 2009 10:34

Vanaf volgende zomer moet elke telecomoperator binnen de 150 seconden een antwoord kunnen bieden aan elke telefonische oproep. Dat staat te lezen in De Morgen. Wie geen antwoord krijgt moet een bericht kunnen inspreken op de voicemail. Binnen de 24 uur moet de operator de klant kosteloos terugbellen. Dit is een onderdeel van het tienpuntenplan van minister van ICT en telecommunicatie Vincent Van Quickenborne, dat goedgekeurd is door de ministerraad.

De bewindsman wil hiermee één van de grootste pijnpunten bij de telecomoperators wegwerken. 'De tien maatregelen die ik voorstel, spelen in op de belangrijkste klachten van de consument en geven hen ook extra bescherming' aldus Van Quickenborne.

Telecomgigant Belgacom is niet blij met de plannen van de minister. 'We tillen er heel zwaar aan dat er bij het opstellen van het nieuwe tienpuntenplan geen enkel overleg met de sector is geweest. Een wachttijd van maximaal tweeënhalve minuut is bovendien totaal onrealistisch.'

Reacties Reacties
Zoeken
ofloo - 12-Dec-2009 12:44:01
Quote:
Telecomgigant Belgacom is niet blij met de plannen van de minister. 'We tillen er heel zwaar aan dat er bij het opstellen van het nieuwe tienpuntenplan geen enkel overleg met de sector is geweest. Een wachttijd van maximaal tweeënhalve minuut is bovendien totaal onrealistisch.'


Tja had het dan niet zover laten komen.
rowan - 12-Dec-2009 13:03:12
Waarom enkel de telecomsector?

Probeer maar eens naar electrabel te bellen...
of naar de overheid.
monkey - 12-Dec-2009 17:50:43
jawadde zulle ze toch meer personeel mogen aannemen :o
steven7 - 12-Dec-2009 20:10:49
150 seconden komt ongeveer overeen met de tijd die nodig is om je nummer in te drukken, af te sluiten met een hekje, en vervolgens alle menu's te doorworstelen.
Wat Belgacom comerciële kalntendienst betreft is het erop achteruitgegaan. Vroeger duurde het meestal enkele seconden tot een paar minuten. Nu mag je al snel 10 minuten tot een kwartier uittrekken. Bij Telenet gaat het meestal redelijk vlot. De meeste andere operatoren zit je ook al makkelijk aan een 10 minuten.
Ergste wachttijden vind je voor de storingsdienst van Belgacom. Minimum 10 minuten tot zelfs 1 u 50 minuten enkele weken geleden.
seagull - 12-Dec-2009 20:50:33
Ik vind vooral proximus erg achteruitgegaan.
En dan nog het meest de business helpdesk (0800/15.215).
Vroeger kreeg je met de 9 direct een medewerker.
Nu moet je eerst via het menu en krijg je die mogelijkheid pas nadat je eerst enkele nutteloze menu's doorworstelt en nutteloze berichten beluisterd.
Als ik de helpdesk bel is dat omdat ik iemand wil spreken om een probleem op te lossen. Niet om te horen dat er een faq op de website staat.
En tegenwoordig geraak je na 18 uur al helemaal niet meer aan een medewerker.
fvhbrugge - 12-Dec-2009 21:59:35
Den quieck heeft weer maar eens aan de joints gezeten, vanwege zijn onrealistische oplossing. Laat gewoon de concurrentie keihard spelen en de helpdesken zullen beter worden.

Margot van belgacom moet ook niet zo hoog van de toren blazen. Moest hij zijn personeel (vooral van de callcenters) wat minder uitpersen als citroenen, en dus zijn callcenters bemannen of bevrouwen als het hoort. Dan zou een realistische interventietijd van 3 tot 5 minuten mogelijk moeten zijn. Alleen is het nu vaak wel eens wat meer,...
vieten - 13-Dec-2009 11:24:49
't Is idd overal hetzelfde, alles moet meer en meer winst opleveren, dus minder personeel. Zouden aandeelhouders hier voor iets tussen zitten?
chessboxing - 13-Dec-2009 23:20:27
Straks gaan we nog geloven dat de overheid beweging wil. Even proberen de perceptie tonen dat de overheid en belgacom in conflict zitten en de overheid voor ons vecht. Natuurlijk is dit een afleidingsmanoeuvre van de fundamentelere zaken in België in telecom district.
Maar ik ben er natuurlijk voor! Alhoewel, zoals al aangegeven, met concurrentie zou dit vanzelf opgelost worden, zonder overheidsingrepen (openvld trademark? oeps). Maar spijtig genoeg is dit niet aanwezig in België.
Dilemma voor Belgacom: "door concurrentie kortere tijd of door overheid opgelegd??" Do the math.
Alleen geregistreerde gebruikers mogen reageren!
 

Laatste nieuwsreacties



Gerelateerd nieuws

Deze site

Raak je niet aangemeld op deze site?
Contacteer ons!

Heb je een nieuwstip?
Geef ons een seintje!