Home Nieuws Internet Providers Nieuwe operator 'Mobile Vikings' biedt gratis mobiel internet
Nieuwe operator 'Mobile Vikings' biedt gratis mobiel internet Afdrukken E-mail
Geschreven door Frederik Tibau / DataNews - Gemeld door seagul   
Zondag 14 December 2008 22:31

Het team achter het Hasseltse City Live lanceert volgende week een nieuwe mobiele operator: Mobile Vikings.

Bij Mobile Vikings draait alles rond het aanbieden van gratis mobiele data. Het is de eerste keer dat een 'mobile virtual network operator' (MVNO) met een dergelijk concept uitpakt in ons land. Dat de mensen van City Live achter het project zitten, hoeft nauwelijks te verbazen. De Limburgers hebben in het verleden een mobiel platform gebouwd met een rist toepassingen, maar kunnen die niet in de markt zetten omwille van de veel te hoge datatarieven die de traditionele telecomoperatoren aanrekenen.

Bedoeling van Mobile Vikings is de gebruiker kennis te laten maken met mobiel internet (en in de eerste plaats met het platform en met de applicaties van City Live), zonder dat hij zich voortdurend zorgen hoeft te maken over een fors oplopende datafactuur. Maar in tegenstelling tot bijvoorbeeld 'Blyk', de Finse MVNO die in ruil voor gratis belwaarde en gratis sms'jes commerciële boodschappen doorstuurt naar gsm's, ligt reclame niet aan de basis van het businessmodel achter Mobile Vikings.

Hoe het exacte businessmodel er dan wel uitziet, is wanneer we dit schrijven nog niet helemaal duidelijk. "Als je iets gratis weggeeft, wordt er sowieso gebruik van gemaakt, en kan je er andere diensten aan koppelen", is wel de achterliggende gedachte. Bronnen die dicht bij de initiatiefnemers staan, spreken over een model dat het vooral van een dergelijk dienstenaanbod moet hebben, naast de reclame. Wie klant wordt bij Mobile Vikings, zou naast het gratis data-aanbod ook voice- en sms- toepassingen kunnen afnemen, en dit aan erg competitieve tarieven.

Op dit ogenblik is er nog geen tariefplan afgesproken bij één van de drie grote operatoren, wat op zijn zachtst gezegd opmerkelijk is. Anderzijds staat het vast dat de Leuvense fixed/mobile aanbieder United Telecom uit Holsbeek provider wordt, een bedrijf dat een Artilium-serviceplatform in huis heeft.

Het Belgisch-Britse Artilium maakt platformen waarmee alternatieve en meestal kleinere telecomoperatoren diensten met toegevoegde waarde kunnen leveren, zoals bellen met voorafbetaalde kaarten. Met dergelijke diensten kunnen operatoren zich onderscheiden van de concurrentie. Artilium is op zijn beurt dan weer gelinkt aan Base.

Mobile Vikings wordt met een multi-level marketing campagne in de markt gezet. Net zoals bij Tupperware, is het Mobile Vikings in de eerste plaats te doen om een viraal effect. De initiatiefnemers vertrouwen op hun netwerk van bloggers en bevriende internauten om de klus te klaren. Mond-op-mond reclame vertaald naar het internet quoi. Alle kosten die gemaakt worden, moeten terug in het product geïnvesteerd worden en de gebruikers ten goede komen. Met andere woorden worden de marketingbudgetten heel beperkt gehouden.

Voor meer informatie kan u terecht op de webstek van Mobile Vikings, www.mobilevikings.com 

Bron: Datanews

Reacties Reacties
Zoeken RSS
ofloo - 15-Dec-2008 00:23:16
Dus als ik het goed versta is deze dienst enkel beschikbaar in de omgeving Hasselt?
opus - 15-Dec-2008 01:40:16
ofloo schreef:
Dus als ik het goed versta is deze dienst enkel beschikbaar in de omgeving Hasselt?


info van hun site :

mobilevikings.com is the home of a new operator in the Belgian market.

Dus is het voor heel belgie eh
coop - 15-Dec-2008 23:13:48
Misschien dat ze ook internet via ADSL gaan aanbieden ?
Ben wel blij dat ze iets gaan proberen, mijn steun hebben ze al.

Nu nog een smartphone kopen met Android (geen G1) erop :o)
ken - 16-Dec-2008 15:07:12
From: "Mobile Vikings"
Tue, 16 Dec 2008 035:16 -0800 (PST)

It’s Mobile Vikings time !

Beste Viking,

Straks om 16u16 wordt de website van Mobile Vikings gelanceerd. Om diegene te belonen die ons van het eerste uur volgen bieden wij u de kans om gedurendende 1 dag 10 SIM-kaarten te winnen.

Met deze SIM-kaarten kan je gedurende 1 jaar gratis bellen, smsen en mobiel internet gebruiken. Op de website zal een quiz verschijnen met 3 vragen en een schiftingsvraag. De 10 deelnemers die de 3 vragen juist hebben en het dichtst bij het juiste antwoord van de schiftingsvraag zitten winnen elk 1 SIM-kaart. De winnaars worden morgen om 17u17 op de website aangekondigd.

Zie dat je er als eerste bij bent en doe straks op www.mobilevikings.com mee aan de wedstrijd. Niet gewonnen? Geen probleem. Vanaf morgen 17u17 kan je jezelf registreren om lid te worden van Mobile Vikings aan onze uiterst interessante voorwaarden.

Tot op mobilevikings.com !

PS: kijk ook eens op de Facebook groep van Mobile Vikings
coop - 16-Dec-2008 15:50:03
Wat een reacties op userbase, halfjaar geleden zou het hier vol met reacties hebben gestaan.
Wat is er gebeurd ?
seagull - 16-Dec-2008 17:28:56
coop schreef:
Wat een reacties op userbase, halfjaar geleden zou het hier vol met reacties hebben gestaan.
Wat is er gebeurd ?

Vroeger stonden de items van de frontpage ook tussen de gewone berichten. Nu niet meer. Vandaar minder reacties denk ik.
pm - 16-Dec-2008 23:15:27
userbase is precies stilgevallen sinds de nieuwe layout heb ik zo de indruk.
vroeger had ik dagelijks altijd 1 tot 2 pagina's nieuwe berichten dat ik moest afgaan, nu is het dagelijks 10 tot 15 threads in new forum messages... vree raar...

ontopic:
zeer flauwe actie van Mobile Vikings.
Eerst gratis en daarna een wedstrijd van maken.
souleke - 17-Dec-2008 16:56:10
nja er is gratis en "gratis"

nooit word er zomaar zoiets "gratis" aan de gewone user gegeven, er zal wel iets achter zitten.

En oke stel het is wel gratis en echt gelijk ze zeggen,
hoe zal zal het duren en we worden overdonder door reclame en andere rommel wanneer we inlogge en gebruik van deze gratis service ?

Eerst zien dan geloven
digitalservice - 18-Dec-2008 16:54:15
Wie graag een code heeft, ik heb er nog paar over.

PM mij even.
stefken1969 - 19-Dec-2008 19:16:27
Hallo,

heb je nog een code over voor me?

alvast bedankt.
pm - 18-Dec-2008 20:47:59
De wedstrijd is van de homepage, nu enkel hun aanbod, das al wat duidelijker
Moesten de kosten per minuut lager liggen zou ik misschien nog wel overstappen, maar momenteel zit ik bij Base met prepaid goedkoper af (ook incl prepaid data)

Toch n leuke actie voor mensen die internet mobiel willen uitproberen en ook veel smssen.
windsurferke - 19-Dec-2008 17:04:04
ik wil wel een code, heeft iemand er nog 1? grtz


dennis
manu - 20-Dec-2008 08:19:01
zij maken gebruik van het netwerk van BASE. Dan ben je inderdaad goedkoper als je een formule direct bij Base neemt; én je wordt niet geplaagd door reclame/spam.
ofloo - 20-Dec-2008 21:12:08
Ik was onder de indruk, althans dat had ik toch ergens gelezen dat ze het niet met reclame boodschappen gingen doen, maar blijkt nu toch zo te zijn, nog iets het is bijna een abonnement want je laadt 15 euro op verpruts je de eerste dag 1gb volume kan je niet meer surfen tot dat je weer 15 euro laadt, thans als ik het goed versta, .. de tarifering is ook hoger dus uiteindelijk denk ik dat het niet echt voordeliger uit gaat komen.
dave - 21-Dec-2008 01:29:56
Als iemand nog een code heeft, ik wil er ook best wel eentje, alvast bedankt!
ik000ike - 04-Jan-2009 22:29:52
stuur me een pm als je een code wil
Alleen geregistreerde gebruikers mogen reageren!
Laatste aanpassing ( Zondag 14 December 2008 22:35 )
 

Laatste nieuwsreacties



Gerelateerd nieuws

Deze site

Raak je niet aangemeld op deze site?
Contacteer ons!