Home Nieuws Internet 'Ontvrienden' Nederlands woord van 2009
'Ontvrienden' Nederlands woord van 2009
Vrijdag 18 December 2009 05:44

Nadat eerder het woord "defriend" als Engels woord van het jaar gekozen werd, heeft een organisatie van Van Dale en De Pers nu ook "ontvrienden" als Nederlands woord van het jaar verkozen. Ontvrienden, wat zoveel wil zeggen als "virtueel vrienden dumpen door het schrappen uit vriendenlijstjes op sociale-netwerksites", werd met slecht 1% verschil verkozen boven "Mexicaanse griep" dat 18% van de stemmen kreeg.

Van Dale doet deze verkiezing jaarlijks om zo het bekendste nieuwe woord van het jaar te bepalen. Eerder werd onder meer "swaffelen" gekozen als woord van het jaar. Het genootschap Onze Taal, dat vorig jaar nog samenwerkte met Vandale en De Pers, had eerder "Twitteren" verkozen tot woord van het jaar.

Reacties Reacties
Zoeken
meon - 18-Dec-2009 12:27:43
Met 'Twitteren' kan ik het eens zijn, die term is wel degelijk opgedoken 't laatste jaar. Maar 'ontvrienden'? Defriend ken ik wel, maar 'ontvrienden'? Iemand?
Alleen geregistreerde gebruikers mogen reageren!
 

Laatste nieuwsreacties



Deze site

Raak je niet aangemeld op deze site?
Contacteer ons!

Heb je een nieuwstip?
Geef ons een seintje!